VENIPAK Global on rahvusvaheline kullerteenus, mis hõlmab enam kui 212 riiki üle kogu maailma. Teeme koostööd ülemaailmselt tunnustatud koostööpartneritega, mis tagab sujuvama saatmisprotsessi ning pakub saatjale valikuvõimaluse erinevate teenuste vahel.

Global teenuse eelised:

 • Saadetiste saatmine enam kui 212 sihtriiki.
 • Saadetiste jälgimine reaalajas.
 • Kohaletoimetamine ukselt ukseni.
 • Lihtne ja kasutajasõbralik tellimuskeskkond.
 • Paindlik hinnakujundus.
 • Laiendatud vedaja vastutus, ainult 1% saadetise väärtusest.

Tarneviisid

Pakume rahvusvahelistele saadetistele erinevaid tarnelahendusi, mis vastaksid kõige paremini Teie ettevõtte ootustele.

Express teenus – saadetiste kiire kohaletoimetamine lennutranspordiga. Teenus on mõeldud kiireloomuliste saadetiste tarnimiseks. Sõltuvalt sihtriigist jõuab saadetis saajani 2–3 tööpäevaga.

Economy teenus – saadetiste kohaletoimetamine maismaatranspordiga. Teenus on mõeldud saadetistele, millega ei ole saatjal väga kiire ning mis võimaldab Teie ettevõttel tarnekulusid optimeerida. Samas tagate saajale saadetiste kohaletoimetamise kindlaksmääratud päevade jooksul. Sõltuvalt sihtriigist jõuab saadetis saajani 3–7 tööpäevaga.

Ekspordi- ja imporditeenus

Lisaks saadetiste eksporditeenusele lennu- või maismaatranspordiga, pakume äriklientidele ka saadetiste importimist nii Eestisse, Lätti kui ka Leetu.

Koostöös mitmete tunnustatud veopartneritega pakume VENIPAK äriklientidele paindlikke tarnetähtaegu ning hinnakujundust.

Ebastandardsed lahendused

Laialdane koostööpartnerite võrgustik võimaldab meil  pakkuda erinevaid kullerteenuseid lähtuvalt Teie ettevõtte kauba spetsiifikast.

Ebastandardsete saadetiste saatmislahenduste kohta saate lisainformatsiooni,  võttes ühendust meie müügiesindajatega või kliendihalduritega. Üheskoos leiame kindlasti parima võimaliku lahenduse Teie ettevõttele.

Saadetise kohaletoimetamise kinnitus

Saadetise kohaletoimetamise kinnitus (P.O.D inglise keeles Proof of Delivery) on dokument, millele on märgitud täpne asukoht, kuupäev ja kellaaeg ning mis tõendab, et saaja on saadetise kätte saanud. Elektroonilisele dokumendile märgib saaja oma ees- ja perekonnanime ning allkirja.  P.O.D ilmub VENIPAK  kliendikeskkonda automaatselt ning leitav VENIPAK saadetise numbri järgi.

VENIPAK soovitused rahvusvaheliste saadetiste saatmisel

Meiega on rahvusvaheliste saadetiste saatmine lihtsamast lihtsam!

Et saadetiste saatmine oleks veelgi mugavam, jagame Teiega paari soovitust:

 • Hinnake oma saadetise sisu: kas kaubale kohaldatakse tollimaksu või eripiiranguid?
 • Valige teenuse tüüp: express või economy, sõltuvalt kohaletoimetamise viisist,  tarnetähtaegadest ja eelarve suurustest.
 • Koguge kokku kõige tähtsam info: saadetiste saatmisel Euroopa Liidust väljaspool asuvasse sihtriiki, kontrollige, kas saadetisega on kaasas kõik nõutud dokumendid, EORI kood ning arvestage, et saadetistele võidakse kohaldada tollimakse.
 • Enne saadetiste saatmist veenduge, et  kõik vajalikud kleebised ja dokumendid on välja prinditud ja saadetise juurde lisatud.
 • Laske end aidata: ka kõige väiksema kahtluse korral võtke meiega kindlasti ühendust, telefonil 8 700 55221 või saatke e-kiri  global@venipak.com.

Brexit

Kuigi Euroopa Liidu (EL) juhid nõustusid edasi lükkama Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise tähtaja, eksisteerib siiski tõenäolisus, et Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust ilma mingi kokkuleppeta ja see raskendab tunduvalt kõikide riikide kaubavahetust selle riigiga.

Venipaki esindajad räägivad, et kui Brexiti peaks toimuma „kõva“ stsenaariumi järgi, siis muutub Ühendkuningriik Euroopa Liidu liikmesriikide jaoks kolmandaks riigiks ja see tähendab suuri muudatusi saadetiste saatmisel ja saamisel.

„Postisaadetiste saatmine oleks samasugune nagu ka iga teise EL riigiga. Kui aga Brexit toimub ilma mingi kokkuleppeta, siis tuleb saadetava kauba jaoks täita tollideklaratsioonid, tekivad täiendavad maksud ja tolliformaalsustega seotud maksud. Neil põhjustel hakkavad saadetised arvatavasti liikuma kauem, sest peavad läbima kõik kontrollimised“, ütleb Venipak esindajad.

Kauba eksportimisel ja saadetiste saatmisel on vajalikud järgmised dokumendid ja jõustuvad need muudatused:

 1. Vajalik on EORI kood
 2. Koos saadetava kaubaga tuleb esitada faktuurarve
 3. Leping tollivahendajaga
 4. Täiendavad tollimaksud

EORI – see on Euroopa Ühenduses kehtiv unikaalne kood, mille väljastab majandustegevust arendavatele ettevõtetele ja teistele isikutele liikmesriigi tolliamet. EORI koodi kasutatakse väliskaubandust arendavate ettevõtete ja teiste isikute tuvastamiseks siis, kui nad täidavad tolliformaalsusi: vormistavad impordi, ekspordi ja transiitveo tolliprotseduure, esitavad avaldusi tollitegevuse reeglitega ette nähtud lubade väljastamiseks jms. EORI registreerimiseks vajalikud andmed võib esitada enne Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise kuupäeva või siis, kui esmakordselt esitatakse deklaratsioon või avaldus tolliotsuse vastu võtmiseks.

Kauba importimisel ja saadetiste saamisel on vajalikud järgmised dokumendid ja jõustuvad need muudatused:

 1. Saatja faktuurarve
 2. Tollivahendajad võivad saajalt/kliendilt nõuda lisadokumendi – küsitluslehe – esitamist
 3. Täiendavad tollimaksud

Need on põhilised muudatused, mis hakkavad kehtima sel juhul, kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust ilma mingi leppeta. Kõikides küsimustes soovitame pöörduda meie konsultantide poole, kes vastavad kõikidele tähtsamatele küsimustele, mis on seotud Teie kauba saatmisega Suurbritanniasse või saamisega Suurbritanniast.

Ettevõte Venipak jälgib situatsiooni ja on valmis andma oma klientidele kogu vajalikku teavet ja abi, et saadetiste saatmine või saamine ei hilineks ning dokumentide täitmine kulgeks kiiresti ja ilma arusaamatusteta.